Fotona 4D lifting

12. októbra 2021

Je to jedinečné ošetrenie zamerané na spevnenie tváre, vypnutie pokožky tváre. Procedúru realizujeme prístrojom Fotona SP Dynamis. Fotona SP Dynamis je špičkový laserový prístroj, ktorý dokáže navodiť tvorbu kolagénu vo všetkých mäkkých tkanivách tváre, kde sa kolagén nachádza. 

Tvorba kolagénu sa v organizme človeka realizuje vo fibroblastoch. Fibroblasty sa nachádzajú v koži, podkoží, v anatomickej vrstve ktorá sa označuje ako SMAS, vo svalových obaloch, kolagén je prítomný aj pod sliznicou, výstelkou dutiny ústnej. Laser Fotona SP dynamis dokáže stimulovať fibroblasty, zodpovedné za tvorbu kolagénu všade tam, kde pôsobí. Produkcia tvorby kolagénu sa vekom v celom organizme zmenšuje, od 25 roku života človeka a postupne klesá, v 50 roku sa nám kolagén netvorí takmer vôbec. Trh je aktuálne zaplavený veľkým množstvom prípravkov s obsahom kolagénu. Treba si však uvedomiť, že užívaním produktov s obsahom kolagénu sa do organizmu dostávajú aminokyseliny ako základné stavebné molekuly pre tvorbu kolagénu. Organizmus však vekom kolagén prestáva tvoriť. Existujúci kolagén postupne stráca svoju pevnosť, elasticitu, čo vedie k ochabnutiu tkanív. Na tvári to vedie k poklesu, hlavne po 40 roku života, tvorbe „syslíkov“ v oblasti sánky, zvýrazneniu kruhov pod očami, redukcii objemu v oblasti líčok, zvýrazneniu a prehĺbeniu nosovoústnych vrások. V oblasti čela dochádza tiež k poklesu, čo sa prejavuje poklesom obočia, vrásky na čele, medziobočí a v okolí očí sa prehĺbia. V oblasti horných a dolných viečok zníženie množstva kolagénu vedie k ochabnutiu kože, čo sa prejaví ovisnutou kožou. Tá v extrémnych prípadoch môže zapríčiniť aj poruchu zraku, tým že prekáža v zornom poli. V oblasti krku sa starnutie prejavuje ochabnutou kožou, tvorbou priečnych vrások. Spoločný menovateľ je tiež znížená tvorba kolagénu a elastínu.

Priebeh ošetrenia Fotona 4D lifting

Po nanesení anestetického krému na očné okolie, dolné a horné viečko nasleduje samotné ošetrenie. V prvom kroku tzv. Smooth lifting začíname spevňovaním tváre v dutine ústnej, kde sa spevňuje oblasť líčok, nosovoústnej ryhy, horná a dolná pera. 

V druhom kroku, tzv. Frac3 mod sa spevňujú tkanivá na celej tvári od čela po oblasť sánky v hlbokých anatomických vrstvách tváre, najmä v oblasti SMAS, kde sa stimuluje tvorba kolagénu, aplikácia je na úrovni podkožia.

V treťom kroku tzv Piano mód, dochádza k spevneniu kože celej tváre stimuláciou tvorby kolagénu.

4 krok je tzv. laserový Ultra light peeling- povrchovou aplikáciou dosiahneme deskvamáciu – ošupovanie povrchových vrstiev kože.

Výhody Fotona 4D liftingu

  • zákrok je bezbolestný
  • bez rekonvalescencie
  • pôsobí aj ako preventívna procedúra s cieľom redukovať ochabnutie kože a ostatných tkanív na tvári
  • zákrok je neinvazívny, bez ihiel a skalpela

Fotona 4D lifting je neinvazívna, bezbolestná procedúra, zvyšuje množstvo kolagénu v tvári, čo vedie k jej spevneniu, koža je vypnutejšia, elastická. 4D lifting pôsobí aj preventívne na spomalenie procesov starnutia na tvári v zmysle jej poklesu. Koža po zákroku postupne nadobudne mladistvý vzhľad, je spevnená, vypnutá,dochádza k zúženiu pórov, zjednoteniu tónu pleti. Je potrebné si uvedomiť, že vytvorený kolagén je na tvári dlhodobo, niekoľko rokov.