Čo ak sa v mojich perách spravia hrčky ?

5. augusta 2021


Je to normálne?


V prvom rade sa netreba báť, hrčky v perách môžu byť prvé dva týždne aj vnútorné modrinky, celkovo pery prvé dva týždne si netreba až tak detailne všímať. Môžu byť nesúmerné, pretože na jednej strane môže byť väčší opuch ako na druhej, tak isto treba počítať s tým, že po vpichoch môžu vzniknúť modrinky.  Taktiež vás prvé dni môžu pobolievať.
Naše klientky vždy pred zákrokom na toto všetko upozorníme, ale aj napriek tomu sa nám stáva, že sa ozvú, že v perách je hrčka, že sa jej zdá, že pravú stranu má väčšiu ako druhú atď… Všetko toto je normálne a nikde ani aj najlepšej klinike sveta to bez toho nejde. 


30% opuch po aplikácii


Ak sa máme baviť o opuchu, po aplikácii je viac ako 30% opuch, ktorý sa k večeru ešte zväčší a následne ráno sa ešte zvýrazní, ale postupom času začne odznievať. Pery bývajú veľmi citlivé až bolestivé cca 3-5 dní.  Netreba si pery príliš chytať rukami, aby sa v mieste vpichu nezaniesla infekcia, keďže vpichy sú v podstate malé ranky. 
Odporúčame si prvé dni pery natierať, najlepšie nejakým SVOJÍM balzamom. My odporúčame Infadolan, ktorý si viete zakúpiť priamo u nás na klinike alebo v lekárni, je cenovo dostupný a výborne hydratuje a podporuje hojenie. 

Vráťme sa znova k hrčkám, ktoré môžu pretrvávať aj po cca dvoch týždňoch, v takomto prípade aplikujte dôkladnú masáž, čistými rukami roztlačte (rozmasírujte) hrčky, ak sa bojíte alebo Vám to nejde, treba sa nám ozvať a následne prísť k nám na kliniku, kde Vám po znecitlivení lidocainovým sprejom pery rozmasírujme. V mimoriadnych prípadoch hrčky rozpustíme a Vy odídete opäť s krásnymi perami bez hrčiek. ❤️ 

IMG_8869