Dosť sa potím, v lete a aj v zime. Čo mám robiť?

12. decembra 2019

Ľudovo povedané.

Počas letných mesiacov sa naše telo zahrieva a voda ktorá v nás je sa vyparuje rýchlejšie. Taktiež ak nosíme kabáty v zime a navštívime interiér. Pomocou botulotoxínu vieme toto vyparovanie vody zastaviť v jednej oblasti a rozložiť ho po celom tele. Vaše dlane a podpazušie zostanú suché.

Hyperhidróza – nadmerné potenie sa dá už v dnešnej dobe vyliečiť.

V estetickej klinike Kamala, ktorá sa nachádza v centre Žiliny sa zameriavame taktiež aj na liečbu hyperhidrózy. Všimli sme si, že nadmerné potenie trápi obrovské množstvo ľudí hlavne počas letných mesiacov.

Ako funguje Botox? Botulotoxín?

Toxín sa naviaže do nervových buniek, a tým zablokuje uvoľnenie acetylcholínu – látky, ktorá je prítomná v ľudskom tele, a ktorá je potrebná na prenos nervových impulzov z nervu na sval. Pre nemožnosť uvoľniť acetylcholín, potom dochádza k uvoľneniu, resp. paralýze svalstva, čo sa využíva napríklad pri korekcii škúlenia, alebo v estetickej chirurgii.

Acetylcholín však nie je zodpovedný iba za pohyb svalstva, ale aj za stimuláciu potenia. V tomto prípade botox blokuje a znižuje potenie.

,,Aplikácia trvá asi 15 minút, účinok nastupuje do týždňa. Najčastejšie miesto aplikácie je podpazušie. Botox vydrží v priemere 8 mesiacov, u každého štvrtého pacienta pozorujeme 12 mesiacov. Pomer mužov a žien je 50:50. Cena sa pohybuje okolo 240 eur. Zvykneme mať akcie, ktoré ľudia často využívajú.“

Terapia Hyperhidróza a jej liečba v skratke:

  1. 95% miera spokojnosti
  2. Zníženie potenia o 80%
  3. Pôsobí na akúkoľvek časť tela
  4. Aplikácia prebieha rýchlo a bez bolesti