Čo vám gynekológovia / urológovia zatajili

27. februára 2021

Koncepcia liečby úniku moču, elektromagnetickou energiou na kresle Emsella je pre mňa ako lekárku a ženu skutočne výnimočná. Okrem toho, že sama o sebe je komfortná, nemusíte sa ani vyzliecť, je úplne neinvazívna, bez akýchkoľvek vedľajších či nežiadúcich účinkov. Takisto do seba nepcháte pilulky. Nepcháte si do seba rôzne vaginálne pomôcky na posilnenie panvového dna. Spotreba vložiek sa u žien zníži až o 75%. Napriek tomu ženy o Emselle nevedia. 

Emsella bola na európsky trh uvedená koncom roka 2018. Väčšina gynekológov a urológov mali možnosť zoznámiť sa s Emsellou na kongresoch. Veľkým problémom býva, že ženy sa natoľko hanbia, že často únik moču ani neriešia so svojím okolím, preto sa len ťažko dozvedajú o možnostiach liečby.

Gynekológovia a urológovia Vám odporučia v prvom rade doplnky stravy, lieky, balóniky a vajíčka na nácvik vaginálnych sťahov, veľmi ochotne predpíšu vložky, ktoré žiadnej žene skutočne na sebavedomí nepridajú. Poslednou možnosťou, ktorú Vám odborníci odporučia je takzvaná transvaginálna páska. Je to páska, ktorá sa počas operácie v celkovej anestézii zavádza okolo vagíny a tým sa zmenší uhol medzi močovou rúrou a mechúrom a tým sa sťaží odtok moču… Možné komplikácie? Skutočne mnoho: keď vynecháme možné riziká a komplikácie spojené s uspatím v celkovej anestézii, jedná sa o cudzorodý materiál, ktorý môže vyvolávať celú škálu nepriaznivých reakcií v organizme, nie každý ich toleruje. Páska môže spôsobiť bolesti pri intímnom styku, v prípade skutočne nepriaznivých podmienok môže sa až prerezať do vagíny (boli zaznamenané aj prípady kedy sa partner poranil pri styku). K tomu všetkému sa stáva, že sa inkontinencia vráti. Problémom po zavedení pásky býva aj to, že nie je možné zavedenie opakovať a tiež nie je možné podstúpiť laserový výkon na spevnenie močového zvierača, kvôli možnej reakcii cudzorodého materiálu.

Operative Therapie - Blasenzentrum.ch

Vložky, ktoré pri dennodennom užívaní tiež stoja peniaze, nosenie väčších rozmerov určite nie je nič príjemné, hlavne nezakryjú zápach, čo je asi najzahanbujúcejšie. 

Jednou z ďalších možností liečby inkontinencie je laserové ošetrenie, ktoré má vynikajúce výsledky. Ale nie je až také komfortné a vyžaduje si intravaginálne zavedenie laserového nástavca. Takže opäť hanba môže byť dôvodom, prečo toto ošetrenie je metódou prvej voľby u mnohých žien. 

Skutočne veľa žien sa kvôli úniku moču postupne stráni mnohých aktivít. Nemôžu si dovoliť ísť si zaskákať s deťmi na trampolíne, nemôžu ani bežať na autobus, postupne sa vyhýbajú aktivitám v prírode a všade tam kde nemajú toaletu hneď za rohom a tak sa viac a viac izolujú. Postupne dochádza u žien k sociálnej izolácii, čo vyvoláva stavy depresie a dostanú sa do začarovaného kruhu, kedy kvôli depresii už ani nemajú vôľu niečo s inkontinenciou robiť. 

Tak prečo Vám gynekológ či urológ, ktorí píšu MESAČNE TONY inkontinenčných vložiek nepovedia o metóde, ktorá zlepší stupeň inkontinencie u 95% žien??? 

Farmaceutické koncerny vyrábajúce lieky proti inkontinencii a inkontinenčné vložky si podmanili lekárov aj poisťovne. Aj samotné poisťovne by ušetrili, keby nemuseli platiť za také veľké množstvá vložiek. Ale keďže v zdravotných poisťovniach nenarábajú so svojimi peniazmi, ale s vašimi je im jedno, či to, za čo platia, je skutočne pre Vás to  najlepšie. Hlavne že sa im farmafirmy bohato odvďačia za schválenie úhrady poisťovňou. A to isté platí samozrejme o špecialistoch venujúcim sa predpisu liekov proti úniku moču a inkontinenčných pomôcok, sú veľmi štedro motivovaní zástupcami firiem vyrábajúcich vložky, aby ich len ochotne predpisovali. Preto Vám o Emselle ani náhodou nepovedia, keď náhodou tak si neodpustia dávku pochybností. 

Urobte to, čo je pre Vás najlepšie. Príďte si sadnúť na Emsellu 😊