Ako dlho vydrží kyselina hyalurónová v perách?

15. júna 2020

Na čo slúži kyselina hyalurónová?

Každý ľudský organizmus obsahuje kyselinu hyalurónovú prirodzene a rovnako. S kolagénom tvoria základné stavebné prvky kože. Kyselina hyalurónová spĺňa úlohu hydratácie, čím udržuje kolagén pružný, vlhký a elastický. 

Vekom a účinkom slnečného žiarenia sa tvorba kyseliny hyalurónovej v tele spomaľuje. 

Prečo sa nám z nášho tela stráca?

Telo prirodzene tvorí hyaluronidázu, čo je enzým, ktorý rozkladá kyselinu hyalurónovú medzi bunkami.

To je dôvod, prečo kyselina hyalurónová nevydrží navždy. Približne 0,1 % ľudí tvorí tak veľa hyaluronidázy, že im aplikovaná kyselina hyalurónová vydrží len niekoľko týždňov.

Ľudia, ktorí majú rýchly metabolizmus (prevažne športovci) majú zvýšenú rýchlosť odbúravania kyseliny hyalurónovej. Ešte rýchlejšie sa rozkladá počas užívania doplnov stravy ako: L-carnitin, kofeín, guarana a ďalšie metabolizmus zrýchľujúce stimulanty.

Čo sa deje pri prvej aplikácii?

Natívne pery, čiže pery, do ktorých sme nikdy nič neaplikovali, sú tvorené relatívne riedkym tkanivom. V prvej fáze zväčšenia jemne zahustíme tkanivo pier. Pery reagujú na prítomnosť kyseliny hyalurónovej remodeláciou teda prestavbou tkaniva –  tvorbou kolagénu. Objem pier dokážeme korigovať počtom aplikácii.

Aký objem kyseliny hyalurónovej treba do pier aplikovať?

V priemere majú naše pery objem približne 6-8 ml. Takže pri aplikácii 1ml kyseliny hyalurónovej do pier docielime zväčšenie približne o 12-16%, čo skutočne stačí na zvýraznenie spodnej a dolnej kontúry, hydratáciu a vyhladenie vertikálnych línii na perách.

Pre skutočnú augmentáciu pier (zväčšenie pier) sa odporúča výplň pier opakovať. Počet opakovaní závisí hlavne od tvaru, pevnosti a veľkosti Vašich prirodzených pier.

Dievčatá so skúsenosťami zvyknú mať svoje pery zväčšené v priemere o 2 až 3 ml a toto zväčšenie podľa potreby dopĺňať.

Čo je dôležité vedieť po zväčšení pier?

100 pier = 100 rôznych jedinečných tvarov pier. Efekt po aplikácií dokáže byť veľmi individuálny.

Po aplikácii dochádza k opuchu a väčšiemu prekrveniu Vašich pier. Čiže sa Vám môžu zdať pery prehnane veľké, ale reálny objem ktorý ste nadobudli, získavate v priemere po 2 týždňoch od aplikácie.

Nezabudnite hydratovať!

Po aplikácii je veľmi dôležitá taktiež aj pravidelná hydratácia organizmu. Ak sa aj Vám stáva, že si spomeniete na pohár vody 1-2x za deň, nemôžete očakávať magické výsledky. Kyselina hyalurónová má jedinečnú schopnosť, dokáže viazať na seba viazať veľký objem vody. Čím pravidelnejšie budete po aplikácii Vaše telo hydratovať, tým budú Vaše pery plnšie. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať napríklad cez messenger.