Pery ako namaľované

16. November 2020

Áno, každá z nás by chcela pery ako upravené vo foto editore. Estetická medicína má čarovnú schopnosť splniť aj tento sen. Nie však úplne všetkým a každému úplne podľa jeho predstáv. Bohužiaľ, ako to v živote chodí nie je to také jednoduché, že si vyberieme ako z jedálneho lístku. „..takéto pery by som chcela…“

Pri modelácii pier nezáleží len na tom, čo sa nám páči. Ľudské telo nie je papier, preto to nie je ako namaľovať obrázok. To, aké pery môžeme z tých vašich vymodelovať závisí na mnohých faktoroch, hlavne na tom, aký materiál nám prinesiete :). Keďže sme každý iný a každý ponúkame iný materiál nemôžeme chcieť rovnaký výsledok ako má niekto s úplne inými pomermi.

  1. Veľkosť pier
    Z malých úzkych dovnútra stočených pier len tak ľahko Angelinu Jolie nevykresáme. Pri úzkych skrytých perách sa treba obrniť trpezlivosťou. Aplikáciu treba opakovať niekoľkokrát väčšinou s odstupom 1-3 mesiace.
  2. Konfigurácia čeľuste a zubov
    Jemný predkus alebo väčšie zúbky ( tomu vďačí aj Angelina) poskytuje perám oporu a vytláča ich dopredu. Potom už treba len hydratovať a vymodelovať. 🙂
  3. Tuhosť tkaniva
    Hlavne množstvo kolagénu a elastínu nám predurčujú ako dobre ( a či vôbec) pery držia tvar. U starších žien, kde sa kolagénové vlákna postupne naťahujú a nové sa tvoria veľmi málo, sú pery veľmi jemné akoby handrové. Preto nedržia tvar. Potrebujeme buď veľa materiálu (1,5-2ml), alebo aplikáciu niekoľko krát zopakovať. Každou aplikáciou dochádza k stimulácii tvorby kolagénu, pery sa spevňujú a tiež remodelujú. Postupne dosiahneme
    želaný tvar a veľkosť.
  4. Asymetria svalov
    To je dosť častý nález. Naše telo, stranovo nie je symetrické. Svaly sú rôzne silné a preto sa líšia aj objemom. Veľmi často vídame rôzne silné lícne svaly. Preto je aj rozdielny objem. Väčší objem líčka vyťahuje peru. Preto je na jednej strane pera väčšia. Rozdiel svalovej sily môže byť spôsobený buď jednostranným zaťažovaním (žutie žuvačky na jednej strane) alebo svaly môžu byť oslabené zápalom nervu, ktorý inervuje svaly (často
    nezbadané prechladnutie nervu, ktoré sa prejaví až poklesnutím líčka niekedy až ústneho kútika). Svalovú asymetriu môže spôsobiť aj spávanie na jednej strane tváre, jednoducho si ju utlačíme. Aplikáciou kyseliny dokážeme niektoré asymetrie mierne skorigovať, nie však úplne odstrániť.
  5. Tvorba hyaluronidázy
    To ovplyvňuje hlavne dĺžku efektu. Naše telo takisto tvorí enzým, ktorý rozpúšťa kyselinu halurónovú. Každé telo však tvorí iné množstvo, preto niekomu stačí aplikáciu opakovať jedenkrát za rok a niekomu aj 3krát.

    Tým, že sme každý iný, nie je možné dosiahnuť rovnaký výsledok u dvoch rôznych ľudí. Naše telo je nesúmerné. Na ľudskom tele nie je možné vytvoriť geometrickú symetriu, keď je prirodzene asymetrické. Sľubujeme, že my sme prví, ktorí by chceli každej z vás vytvoriť tie najkrajšie a najdokonalejšie pery. Medicína však nie je matematika, nič neplatí na 100% . Preto aj keď aplikujeme rovnakou technikou, rovnakú značku aj rovnaké množstvo neznamená to že výsledok bude rovnaký. My robíme 100% pre to, aby ste ich mali, čo najkrajšie (v rámci materiálu aký nám prinesiete).