Rozpúšťanie tuku
Injekčná lipolýza

Dvojitá brada je estetickým problémom, ktorý trápi nie len ženy ale aj mužov, a to v rôznom veku života. Jedná sa o ochabnutie svalstva, ktoré môže spôsobovať genetický, ale aj hormonálny problém. Riešením je buď radikálna diéta alebo rýchle bezbolestné odstránenie pomocou injekčnej lipolýzy. Táto metóda sa používa na lokálne rozpúšťanie tuku, počas ktorého dochádza k štiepeniu mastných kyselín a k rozkladu tukových buniek.

Odstránenie časti tuku vám vytvorí krásne mladistvé kontúry sánky. Odstránenie dvojitej brady spočíva v aplikácii špeciálneho roztoku na rozpustenie tuku,  zlepšenie cirkulácie a zlepšenie lymfatickej drenáže.

Aplikácia lipolytického roztoku rozkladá uložený tuk a pomáha telu zbaviť sa ho. Zloženie tohto roztoku rozpúšťa nežiaduci tuk, zoštíhľuje ošetrovanú oblasť, rozjasňuje, zlepšuje elasticitu pokožky a zvyšuje tvorbu kolagénu.

Princíp účinku injekčnej lipolýzy spočíva v aplikácii látky, ktorá rozpúšťa tuky. Vďaka tejto metóde teda odstránime nežiaduce tukové vankúšiky, ktoré spôsobujú efekt dvojitej brady.

Pomocou injekčnej lipolýzy sa znižuje počet tukových buniek v okolí miesta vpichu. Prírodná látka vedie k narušeniu a odumretiu tukových buniek. Pomocou injekcií sa rozpustený tuk prirodzene odvádza krvou z organizmu preč.

Prostredníctvom tenkej ihličky sa roztok aplikuje priamo do tukových tkanív. Miesto vpichu je znecitlivené lokálnym anestetikom. Po aplikácii tohto roztoku, môžu byť jednotlivé miesta niekoľko dní začervenané, opuchnuté, prípadne môžete pociťovať mierne pálenie. Najneskôr po 3 dňoch by však mali tieto prejavy ustúpiť.

Pred samotným zákrokom je vodné poradiť sa s lekárom o možnom vysadení liekov, ktoré práve užívate. Týždeň pred zákrokom je tiež vhodné vysadiť aspirín a iné protizápalové lieky, ktoré môžu zvýšiť riziko krvácania a tvorby modrín počas ošetrenia. Týždeň pred zákrokom sa treba vyvarovať úkonom, ktoré by mohli dráždiť ošetrovanú oblasť, ako je napr. holenie alebo opaľovanie.

Rozpustenie tuku injekčnou lipolýzou sa odporúča absolvovať aspoň 3 až 4 krát s rozostupom jedného mesiaca.

Dvojitá brada postupne mizne a výsledný efekt je viditeľný pozvoľna cca za 4 týždne od ošetrenia. Tuk sa rozpúšťa postupne a veľkou výhodou je, že aj rovnomerne. Navyše ošetrenie má priaznivý vplyv na tvorbu kolagénu, čím podporuje elastické vlastnosti kože.

Aplikácia lipolytického roztoku rozkladá uložený tuk a pomáha telu zbaviť sa ho. Môže sa aplikovať na stehná, zadok, kolená, ramená, paže, chrbát, dolné a horné brucho, každé dva týždne alebo týždenne, ak klient chce rýchlo schudnúť. Výsledky sa začnú prejavovať za 10-15 dní. Zloženie tohto roztoku rozpúšťa nežiaduci tuk, zoštíhľuje ošetrovanú oblasť, znižuje celulitídu, rozjasňuje, zlepšuje elasticitu pokožky a zvyšuje tvorbu kolagénu.

Princíp účinku injekčnej lipolýzy spočíva v aplikácii látky, ktorá rozpúšťa tuk. Dôležité je však poznamenať, že sa nejedná o metódu redukcie hmotnosti ale o metódu, ktorá zabezpečuje zmenu kontúr tela. Vďaka tejto metóde teda odstránime nežiadúce tukové vankúšiky, ktorých sa ťažko zbavuje aj prostredníctvom cvičenia či diét.

Pomocou injekčnej lipolýzy sa znižuje počet tukových buniek v okolí miesta vpichu. Prírodná látka vedie k narušeniu a odumretiu tukových buniek. Pomocou injekcií sa rozpustený tuk prirodzene odvádza krvou z organizmu preč.

Prostredníctvom tenkej ihličky sa roztok aplikuje priamo do tukových tkanív. Po aplikácii tohto roztoku, môžu byť jednotlivé miesta niekoľko dní začervenané, opuchnuté, prípadne môžete pociťovať mierne pálenie. Najneskôr po 3 dňoch by však mali tieto prejavy ustúpiť.

Pred samotným zákrokom je vhodné poradiť sa s lekárom o možnom vysadení liekov, ktoré práve užívate. Týždeň pred zákrokom je tiež vhodné vysadiť aspirín a iné protizápalové lieky, ktoré môžu zvýšiť riziko krvácania a tvorby modrín počas ošetrenia. Týždeň pred zákrokom sa treba vyvarovať aj úkonom, ktoré by mohli dráždiť ošetrovanú oblasť, ako je napr. holenie alebo opaľovanie.

Klientom venujeme čas a vždy sa snažíme v čo najväčšej miere naplniť ich predstavy.

Kamala estetická klinika

Ema Chrachalová

Náš školený recepčný tím  Vám pomôže s výberom termínu telefonicky

alebo nám napíšte SMS či email

Ďakujeme Vám za dôveru a tešíme sa na Vašu návštevu

Nikola Melová

Scroll to Top