Omladenie a výživa pokožky na tvári, krku a dekolte aj rúk

Viac o tekutých nitiach
Vám povie Dr. Babišová
(⬇ spustite si video ⬇)

Play Video about Dr. Babišová

Viac o drakuloterapii
Vám povie Dr. Babišová
(⬇ spustite si video ⬇)

Prehrať video

Pre mladenie pokožky na tvári, krku, dekolte a rúk používame rôzne techniky.

Medzi najpoužívanejšie patria Profhilo, tekuté nite, drakuloterapia, mezobotox a PRX.

Vaše ruky starnú rýchlo, pretože sú neustále vystavované poveternostným vplyvom a je to oblasť často prehliadaná z hľadiska ochrany pred slnkom. Aj keď si dávate pozor na ochranu pred slnkom, vaše ruky začnú prirodzene starnúť, pretože tuková vrstva zmizne. Dermálne výplne ako kyselina hyalurónová však vedú k dlhodobým výsledkom s minimálnou potrebou následných ošetrení.

Výplne rúk sú formou ošetrenia, ktoré možno použiť na účinné zvrátenie známok starnutia. Látka sa vstrekuje do zadnej časti rúk, aby nahradila tkanivo, ktoré sa stratilo v dôsledku starnutia. Najbežnejším typom výplní na ruky sú dermálne výplne, ktoré obsahujú gél zložený z látok, ktoré sa prirodzene nachádzajú v tele.

Pred ošetrením sa odporúčame vyhnúť užívaniu akýchkoľvek doplnkov alebo liekov, ktoré môžu riediť krv, pokiaľ na to neexistujú vážne zdravotné dôvody. Výsledný efekt pretrváva 1 až 2 roky.

Fáza zotavenia po zákroku je pomerne krátka: väčšina ľudí je schopná vrátiť sa k svojim pravidelným aktivitám v priebehu niekoľkých dní. Môžete pociťovať mierne opuchy, preto je dobré vyhnúť sa namáhavým aktivitám asi 48 hodín po ošetrení, nakoľko sa stimuluje prietok krvi, ktorý môže predĺžiť zápal. Po ošetrení môžu nastať modriny a opuchy, ktoré v priebehu týždňa zmiznú. Na pomoc používame arniku a ľad. Na zakrytie modrín je možné použiť make-up.

Mezoterapia je mininvazívna metóda, pri ktorej sa tesne pod pokožku, do oblasti mezodermy, aplikujú liečivé koktaily vitamínov, antioxidantov a stopových prvkov. Tým dosiahneme potrebnú výživu buniek, zlepšenie cirkulácie, hydratáciu, a tak aj ochranu pokožky pre UV žiarením. Mezoterapiu môžeme vykonávať na rôznych častiach tela, najčastejšie to je ale tvár, dekolt, krk a ruky.

 • hydratácia a zlepšenie výživy kože
 • zjemnenie vrások a jaziev
 • omladenie kože
 • prevencia starnutia kože
 • stimulácia tvorby kolagénu a následné spevnenie kože
 

Mezoterapiu aplikujeme Vital injektorom – mezoterapeutickou pištoľou, ktorá má 5 ultratenkých ihličiek. Pomocou Vital injektora vieme presne nastaviť hĺbku vpichu a množstvo aplikovaného materiálu. Vďaka podtlakovému režimu je aplikácia takmer bezbolestná. Podľa potreby pokožky môžeme aplikovať tri rôzne látky:

 1. Aplikácia mezoséra – v pokožke stimulujeme reparačné procesy, čo sa prejaví zjemnením jaziev a vrások. Aplikácia mezoséra je vhodná pre ženy alebo mužov od 18 rokov. V prípade liečby akné je možné realizovať toto ošetrenie aj skôr. Odporúčame aplikovať 3 – krát, raz za mesiac.
 2. Aplikácia hydryalu od značky Luminera – tieto materiály sú tiež známe svojim biorevitalizačným efektom. Tie napomáhajú hydratovať pokožku v hlbších vrstvách a vedú k dlhotrvajúcemu zlepšeniu kvality a stavu pokožky. Pokožka bude jemnejšia a žiarivejšia. Odporúčamé aplikovať 3 – krát, raz za mesiac. 
 3. Aplikácia Juvéderm volite – jednotka na trhu, ktorá vyhladzuje pleť, priaznivo ovplyvňuje hydratáciu a elesticitu kože až na 9 mesiacov (doba účinku 1 aplikácie). Dochádza k úplnému začleneniu gélu do tkaniva, čo zaručuje prirodzený vzhľad a umožňuje tiež potrebnú modeláciu.

• nezdravý životný štýl – zapríčiňuje nedostatok vitamínov a stopových prvkov v strave
• fajčenie
• nedostatok spánku
• stres – spôsobuje zhoršené vstrebávanie živín z čreva ako aj zhoršenú cirkuláciu krvi, čo znamená, že živiny sa nedostanú ku kožným bunkám.

Mezoterapia je unikátna metóda spomaľujúca starnutie, vďaka ktorej vaša pokožka dostane to čo potrebuje, priamo na miesto, v ktorom to potrebuje.

Drakuloterapia je omladzujúca, krásu dodávajúca procedúra. Vaša krása bude spočívať hlavne v zdravej, pevnej a pružnej pokožke. Tento zázrak pochádza priamo z vás.

 
 • spevnenie pokožky
 • omladenie pokožky
 • liečba rosacei
 • regenerácia pokožky
 • liečba akné
 • zjemnenie jazvičiek po akné
 

Terapia sa vykonáva vašou vlastnou plazmou. Plazma je časť vašej krvi, ktorá je bohatá na proteíny, imunoglobulíny a hlavne na krvné doštičky, ktoré sú nositeľmi mnohých rastových a stimulačných faktorov. Práve tie čarujú v pokožke a umožňujú nám vrátiť sa v čase.

Procedúra spočíva v odobraní krvi, centrifugácii, separácii plazmy a následnej aplikácii Vital injektorom do pokožky. Vital injektor je mezoterapeutická pištol, ktorá má 5 ultratenkých ihličiek. Pomocou Vital Injektora vieme presne nastaviť hĺbku vpichu a množstvo aplikovaného materiálu. Vďaka podtlakovému režimu je aplikácia takmer bezbolestná. Pred samotným ošetrením na pokožku nanesie anestetický krém, ktorý znecitlivie danú oblasť, takže jednotlivé vpichy Vital injektorom vôbec necítite, vďaka čomu je toto ošetrenie absolútne bezbolestné. Týmto spôsobom môžeme ošetrovať nie len tvár, ale aj krk, dekolt, ruky, či bruško. Prípadne iné časti vášho tela podľa požiadavky.

 

Dôležité je dbať na pitný režim, a to najmenej 24 hodín pred zákrokom. Odporúčame vypiť aspoň 2 až 3 litre nealkoholických tekutín (posledný polliter najlepšie 2 hodiny pred výkonom). Obmedzte kofeínové nápoje, bylinné a zelené čaje. Ďalej 24 hodín pred zákrokom nekonzumujte žiadne tučné potraviny, mliečne nápoje a potraviny, či potravinové doplnky bohaté na vitamín K (napr. šaláty, ázijská kuchyňa, olivový olej, kuracie mäso). Rovnako 2 až 3 dni pred zákrokom je vhodné vysadiť protizápalové lieky (Ibalgin, Voltaren, Aulin atď.) Týždeň pred zákrokom je vhodné vysadiť aj kyselinu acytelsalicylovú (aspirin, acylpirin, anopyrin).

 
 • obmedzenie fyzickej aktivity po dobu 24 hodín
 • obmedziť kúpanie a aplikáciu make-upu
 • vyvarovať sa nadmernému poteniu (šport, sauna)
 • vyhýbať sa UV žiareniu (priamemu slnku) po dobu 3 dní
 • relaxovať 2 až 3 dni
 

Mezobotox pôsobí hlavne na mazové žľazy. Jeho aplikáciou znižujeme produkciu mazu. To má za následok zúženie pórov. Póry sa neplnia a nezapaľujú, a tak predchádzame vzniku akné. Výsledkom tohto ošetrenia je krásna, jednotná a zmatnená pleť.

Na rozdiel od klasickej techniky aplikácie botulotoxínu, ktorý sa aplikuje priamo do mimického svalu pre vyhladenie vrások, sa v tomto prípade aplikuje vysoko nariedený botulotoxín v povrchových intradermálnych mikrobolusoch.

Mezobotox je aplikovaný do povrchovej vrstvy pokožky, nie do svalov, čím ostáva pôvodná mimika zachovalá, avšak dochádza k vyhladeniu jemných vrások a miernemu liftingovému efektu, redukcii tvorby mazu a potenia, ako aj zmenšeniu pórov v ošetrenej oblasti.

Botulotoxín  riedime výživným mezosérom, ktoré obsahuje retinol, tyamín, riboflavín, polypeptidy, vitamín C, vitamín E, vitamín D , aminokyseliny a iné látky, ktoré slúžia na biorevitalizáciu pokožky. Pred samotným výkonom nanesieme anestetický krém, ktorý nechávame pôsobiť pre čo najväčší komfort klienta pri samotnom zákroku. Následne aplikujeme mezobotox Vital Injektorom, aby sme zaručili presnú hĺbku vpichu a rovnomernú aplikáciu po celej tvári. Vital injektor je mezoterapeutická pištoľ, ktorá má 5 ultratenkých ihličiek. Pomocou Vital Injektora vieme presne nastaviť hĺbku vpichu a množstvo aplikovaného materiálu. Vďaka podtlakovému režimu je aplikácia takmer bezbolestná.

Prvé prejavy výsledného efektu môžeme pozorovať behom 4 dní, úplný výsledný efekt sa dostaví do 14 dní a pretrváva 3 až 6 mesiacov. Opakovať ho možno najskôr o 3 mesiace.

Po aplikácii mezobotoxu môže nastať v ošetrovanej oblasti mierne začervenanie, ktoré však vymizne do 1 až 3 hodín po aplikácii. Výnimočne môžu vzniknúť v mieste aplikácie modrinky, ktoré sa vstrebú v priebehu niekoľkých dní.

Toto ošetrenie je možné absolvovať celoročne, avšak po aplikácii mezobotoxu odporúčame nevystavovať  ihneď ošetrovanú oblasť slnečnému žiareniu a používať UV ochranu.

 • redukcia tvorby mazu
 • zúženie pórov
 • vyhladenie jemných vrások a rýh
 • liftingový efekt
 
 • pre klientov s akútnym ochorením, či aktívnym zápalom
 • pre klientov s vážnymi autoimunitnými ochoreniami
 • pre klientov s nevyrovnaným diabetom
 • pre klientov so zlou zrážanlivosťou krvi
 • pre klientov s aktívnym herpesom
 • pre tehotné a dojčiace ženy

Že by lieku proti veku?  Profhilo. To, čo sa od dávnoveku snažili odhaliť Kleopatra či Alžbeta Báthory, objavili, vymysleli a vyrobili talianski vedci. Táto hybridná molekula dokáže vyprovokovať vaše bunky k životaschopnosti akú dosahujú bunky na vrchole mladosti.

Patentovanou technológiou NAHYCO sa spoločnosti IBSA podarilo vytvoriť hybridnú molekulu, kde zlúčili nízkomolekulovú a vysokomolekulovú kyselinu hyalúronovú. A tak vytvorili jedinečnú, prevratnú molekulu, ktorá dokáže hydratovať a takisto stimulovať k bioremodelácii tkaniva.

Profhilo je produkt s najvyššou koncentráciou kyseliny hyalurónovej na trhu. Okrem toho, že dokáže vyprovokovať bunky k omladzovacím procesom, dokáže aj zakonzervovať mladosť. Bráni cytotoxickému vplyvu voľných radikálov a tým bráni starnutiu buniek, takže doslova dokážeme predchádzať starnutiu. Preto je toto ošetrenie vhodné už od tretej dekády života.

Ošetrenie je časovo nenáročné, takmer bez bolesti. Keďže sa jedná o injekčnú aplikáciu je nevyhnutné počítať s modrinkami. Make-up možno aplikovať po 12 hodinách.
Protokol odporúča opakovať ošetrenie po 30 dňoch a následne podľa potreby 1-2x za 6 mesiacov.

 

Výnimočné ošetrenie PRX – T33 ošetruje pokožku v celej hrúbke a nielen na povrchu.

Unikátne zlúčenie kľúčových zložiek vyprovokuje masívnu biorevitalizáciu buniek. Výsledkom je žiarivá, jemná, spevnená pleť. Vyhladzuje jemné línie, jazvičky, zjemňuje póry, znižuje tvorbu mazu.

Aktívne ingrediencie:

Kyselina trichloroctová –  jedna z najsilnejších látok používaných v dermatológii na veľmi hlboké peelingy. Po tomto type  peelingu nasledovalo dlhé hojenie spravidla aj 10 dní. To je však minulosťou. Vďaka peroxidu vodíka dochádza k neutralizácii pálivého účinku na pokožku.  Tretím mušketierom bojujúcim za krásnu mladistvú a žiarivú pokožku je kyselina kojová, ktorá je významná pre protizápalový a zosvetľujúci účinok.

 

PRX-T33 je vhodné:

 • Na redukciu vrások
 • Proti ochabnutej pokožke
 • Rozjasnenie
 • Redukcia pigmentových škvŕn
 • Liečba seboroickej dermatitídy
 • Jazvy po akné
 • Strie
 • Biorevitalizácia pokožky tváre a tela

Je možné požiť na všetky časti tela: tvár, krk, dekolt, kolená, lakte, ruky, bruško

Zákrok odporúčame opakovať  3 – 6 krát, každých 7 dní.

Doma je potrebné pokračovať s domácou starostlivosťou, ktorú si môžete zakúpiť u nás na klinike.

Počas celej kúry sa odporúča vyhýbať kozmetickým produktom, ktoré obsahujú kyseliny, retinol alebo vitamínu C, ktoré môžu podráždiť jemnú pokožku.

 

 

Okamžité doplnenie chýbajúceho objemu a zároveň postupná stimulácia produkcie vlastného kolagénu. Tekuté nite sú  jedinečný výkon, ktorý zlepšuje celkový vzhľad strednej a spodnej časti tváre. V skutočnosti sa však nejedná o nite ale výplň. Špeciálny gél, ktorý je kombináciou kyseliny hyalurónovej a hydroxyapatitu vápenatého Radiesse. Tento malý zázrak vám v okamihu doplní chýbajúci objem a prinavráti stratené kontúry. Okrem toho hydroxyapatit vápenatý svojimi biostimulačnými účinkami rozprúdi produkciu kolagénu, ktorá sa počas 8 týždňov prejaví spevnením pokožky. Ochabnutá a zvrásnená pokožka v oblasti líčok jednoducho zmizne.

Spojivové tkanivá vo vašej koži – ako kolagén a elastín – sa s pribúdajúcim vekom rozpadajú. Môžete tiež stratiť tuk v tvári, čo môže viesť k tomu, že vaša tvár bude vychudnutá. Mnoho ľudí má pocit, že vďaka tomu vyzerajú staršie a hľadajú postup, ktorý tento efekt „zvráti“. Výplne fungujú tak, že doslova vypĺňajú priestor vo vrstvách pokožky, a tak sa zníži vzhľad vráskavej a ochabnutej pokožky.

Tekuté nite sa v podstate aplikujú injekčne, nakoľko sa jedná o kombináciu dermálnych výplní. Toto ošetrenie však zabezpečuje výsledok podobný faceliftu, no zásadný rozdiel je, že nedochádza k chirurgickému rezu na koži. Cieľom tekutých nití je teda znížiť ochabnutie a vrásky.

Vďaka doplneniu objemu dokážeme zjemniť nosovoústne ryhy, doplniť objem líčok, korigovať marionetové vrásky, prípadne ryhu pod spodnou perou.

Výkon sa realizuje s použitím lokálneho anestetika. Trvá približne 30-40 minút. Po aplikácii je potrebné počítať s modrinami a s opuchom, ktorý sa prejaví hlavne na druhý deň. Výsledný efekt pretrváva 18 až 24 mesiacov.

 • spevňujú pokožku
 • dopĺňajú chýbajúci objem
 • zjemňujú nosovoústne vrásky
 • dodávajú objem do líc
 • vypĺňajú ryhy na brade
 

Klientom venujeme čas a vždy sa snažíme v čo najväčšej miere naplniť ich predstavy.

Kamala estetická klinika

Ema Chrachalová

Náš školený recepčný tím  Vám pomôže s výberom termínu telefonicky

alebo nám napíšte SMS či email

Ďakujeme Vám za dôveru a tešíme sa na Vašu návštevu

Nikola Melová

Scroll to Top