Modelácia tváre, nosa, líc a brady

Face Countouring

Viac o modelácii tváre
Vám povedia naši doktori
(⬇ spustite si video ⬇)

Prehrať video

Modelácia tváre, nosa, líc či brady kyselinou hyalurónovou je jedným z najefektívnejších spôsobov dnešnej doby pre dosiahnutie vysnených efektov a tvarov.

Vďaka vysokej profesionalite našich doktorov Vám vieme poskytnúť úpravy kontúr tváre, korekciu nosa (tekutú rhinoplastiku), modeláciu líc, brady a sánky aby ste dosiahli to, po čom túžite.

Modelácia sánky a brady je možná pomocou kyseliny hyalurónovej alebo hydroxiapatitom vápenatým, ktorý aplikujeme do hlbokej časti kože (ku kosti).  V oblasti brady alebo sánky dokážeme opticky zúžiť tvár a doslovne priniesť úplne nový vzhľad. Takže ak máte maličkú stratenú bradu, alebo jednoducho túžite po sexi vyrysovanej sánke ako Angelina toto je jeden z najrýchlejších a najmenej invazívnych spôsobov ako splniť svoje sny. Modelácia brady a sánky je vhodná aj u starších klientov lebo starnutím a gravitáciou vaša tvár mení. Vďaka doplneniu objemu vám vrátime vaše prirodzené črty tváre.

 

Starnutie v oblasti tváre to nie sú len vrásky.

Sú to aj morfologické zmeny tváre. Prelomová hranica je 25 rokov. Proces starnutia sa začína už tak skoro. Dochádza k odbúravaniu tukového vankúša v oblasti líc, k ochabovaniu svalov a pokožka sa stáva tenšia, stráca pružnosť a pevnosť. Zmeny v oblasti sánky a brady Výsledkom je, že v zrkadle vidíme prepadnuté líca bez objemu, nosovoústne vrásky, marionetové vrásky – syslíky, zaoblený uhol sánky, scvrknuté pery. Na zvrátenie úbytku objemu používame silno zosieťovanú kyselinu hyalurónovú. Je to modelovacia hmota, ktorú aplikujeme injekčne až na kosť. Dodá spánkom, líčkam aj sánke stratený tvar a natiahne upadajúce kontúry tváre. Aplikáciou kyseliny hyalurónovej dochádza k doplneniu objemu, rozjasneniu pokožky, odstráneniu vrások v aplikovanej oblasti.

Kyselina hyalurónová je prirodzená látka nachádzajúca sa v ľudskom tele. Pozostáva z konkrétnych molekúl cukru a má zaujímavú vlastnosť a to, že sa viaže na veľké množstvo vody. Výsledkom je, že je schopná vyplniť priestory v tkanive a tým urobiť pokožku pevnou a elastickou.

Estetická medicína tento efekt už nejaký čas využíva: kyselina hyalurónová sa teda už niekoľko rokov používa ako výplň v liečbe proti starnutiu. Účinná látka sa vstrekuje pod určité kožné záhyby pomocou jemnej ihly.  Tento efekt pôsobí aj na modeláciu brady alebo sánky: objemový efekt kyseliny hyalurónovej sa využíva na ich modeláciu.

Kyselina hyalurónová sa aplikuje v injekčnej podobe. Výkon prebieha v lokálnom znecitlivení. Výplňový materiál sa aplikuje ihlou  alebo kanylou. Po výkone sa objavujú opuchy, modriny, celková rekonvalescencia trvá týždeň až dva, odporúčame pokojový režim, minimálne 72 hodín bez ťažšej fyzickej námahy . Na opuchy studené obklady a antihistaminiká. V prípade potreby nás neváhajte kontkatovať.

Doba efektu je veľmi individuálna, závislá od mnohých faktorov, metabolizmu, životného štýlu, veku, hydratácie. Vo všeobecnosti možno očakávať 1,5 až 3 roky.

 

Korekcia nosa – nechirurgická  tekutá operácia nosa (rhinoplastika)  je zázrak na počkanie :-), ktorý si v poslednej dobe získava čoraz väčšiu popularitu. Jemná harmonizácia kontúr nosa vykúzli úplne nový rozmer Vášho profilu.

Nechirurgická miniinvazívna korekcia nosa kyselinou hyalurónovou je skvelou alternatívou  v prípade, že nechcete podstúpiť klasickú plastickú operáciu nosa. Výplňou dokážeme vyplniť priehlbiny, upraviť špičku nosa, korigovať aj stranové deviácie nosa, podvihnúť špičku nosa.

Kyselina hyalurónová sa aplikuje injekčne po predošlej dezinfekcii operačného poľa a nanesení lokálneho anestetika. Korekcia nosa sa zrealizuje v rámci možností do požadovaného stavu po predošlej konzultácii s klientom/klientkou.

Po zákroku počítajte s minimálnou rekonvalescenciou. Po zákroku, kde sa aplikovala kyselina hyalurónová sa môže objaviť modrinka, jej vymiznutie je cca 2 týždne, je možné ju prekryť make-upom. Rovnako je potrebné počítať s opuchom, ktorý býva najvýraznejší 2 dni.  Po mesiaci od aplikácie je potrebná kontrola na klinike. Dva dni po zákroku sa neodporúča návšteva sauny, solária, konzumácia alkoholu ani cvičenie. Odporúčame prikladanie studených obkladov. Ešte pred výkonom, ideálne 3 dni,  odporúčame užívať homeopatiká Arnika Montana, ktorá znižuje výskyt modrín, urýchľuje hojenie a pomáha pri vstrebávaní modrín, v užívaní pokračujeme aj po výkone ďalších cca 5 dní alebo do úplného vstrebania modrín.

Výsledný efekt pretrváva približne 1 rok. Aplikáciou kyseliny hyalurónovej do oblasti nosa podporíme tvorbu vlastného kolagénu, čo vedie ku korekcii deformít buď čiastočne alebo úplne.  To, koľko aplikácií bude celkovo potrebných pre dosiahnutie požadovaného efektu je veľmi individuálne a závisí od veľkosti deformity a schopnosti organizmu vytvoriť vlastný kolagén.

 

Máte unavený pohľad ? Väčšinou za to môžu kruhy, tmavé vačky alebo priehlbiny pod očami. Sú súčasťou dehydratovanej a oslabenej pokožky v očnom okolí. Aplikáciou kyseliny hyalurónovej docielime oddialenie tenkej pokožky od svalu a tým pádom sa kruhy pod očami doslovne stratia.

Starnutie v oblasti tváre to nie sú len vrásky. Sú to aj morfologické zmeny našej tváre. Prelomová hranica je 25 rokov. Proces starnutia sa začína už tak skoro. Dochádza k odbúravaniu tukového vankúša v oblasti líc, k ochabovaniu svalov a pokožka sa stáva tenšia, stráca pružnosť a pevnosť. Aplikáciou kyseliny hyalurónovej dochádza k doplneniu objemu, rozjasneniu pokožky, odstráneniu vrások v aplikovanej oblasti.

Na našej klinike pracujeme s najlepšiou, pokročilou dermálnou výplňou Teosyal® PureSense Redensity II, ktorá je určená na liečbu citlivej oblasti okolia očí. Obsahuje jemnú zmes nezosieťovanej a zosieťovanej kyseliny hyalurónovej, ktorá je špecificky indikovaná pre kruhy pod očami a vačky pod očami.

Fáza zotavenia po zákroku je pomerne krátka: väčšina ľudí je schopná vrátiť sa k svojim pravidelným aktivitám v priebehu niekoľkých dní. Môžete pociťovať opuchy, preto je dobré vyhnúť sa namáhavým aktivitám asi 48 hodín po ošetrení, nakoľko sa stimuluje prietok krvi, ktorý môže predĺžiť zápal. Po ošetrení môžu nastať modriny a opuchy, ktoré v priebehu týždňa zmiznú. Na pomoc používame arniku a ľad. Na zakrytie modrín je možné použiť make-up.

 

 

Silhouette soft niťový lifting je unikátna americká metóda liftingu poklesnutých kontúr tváre.. Vysoko efektívny zákrok v liečbe nosovoústnej vrásky, pri zvýraznení línií sánky či pri liečbe poklesu stredných partií tváre (marionetové vrásky).

Silhouette soft niťový lifting je výnimočný. Poskytuje dvojitý efekt. Nielenže vyzdvihne ochabnuté časti a podporí objem v strednej časti tváre. Taktiež regeneruje ochabnutú pokožku a stimuluje tvorbu kolagénu.

Inovatívny spôsob ako dosiahnuť obnovenie tvaru a línie v oblasti sánky, zmiernenie nosovoústnych vrások  a podporí objem v oblasti líc.

 
 • úprava ochabnutých kontúr tváre
 • podpora objemu v oblasti líc
 • regenerácia pevnosti pokožky
 • stimulácia tvorby kolagénu

Nite Silhouette soft sú vyrobené z  kyseliny mliečnej.  Postupne sa rozkladajú a kyselina mliečna stimuluje tvorbu kolagénových vlákien vďaka čomu, sa pokožka stáva pevnejšia, kompaktnejšia a žiarivejšia.

Miniinvazívny niťový lifting tak poskytuje duálny efekt :

 •  lifting povädnutých kontúr
 • spevnenie pokožky

Pri nitiach Silhouette soft nevzniká vôbec žiadna ranka skalpelom, keďže pri ich aplikácii je použitá iba tenká ihla.

Vďaka špeciálnej konusovej architektúre sú nite v podkoží plne fixované, čo zabezpečuje výnimočnú liftingovú schopnosť. Tento zákrok je možné v prípade potreby opakovať.

Výkon sa realizuje za prísne sterilných podmienok v lokálnej anestézii. Bolestivpsť je minimálna, čo sa docieli zavedením špeciálnych Silhouette nití do správnej vrstvy kože.

Po výkone sa môžu objaviť  modriny a opuch v aplikovanej oblasti, ktoré však zmiznú do niekoľkých dní po aplikácii. Po zákroku nevznikajú žiadne jazvy.

Ako darček od nás získate aj špeciálnu elastickú bandáž tváre, ktorá je vysoko odporúčaná počas prvých týždňov po výkone.

 • po výkone sa vyhýbajte výraznej tvárovej mimike, tvárovej gymnastike, neotvárajte nadmerne ústa po dobu 14 dní
 • aplikujte studené obklady a elastickú bandáž 10 dní (hlavne na noc)
 • je odporúčané spať s hlavou vo zvýšenej polohe 3 až 5 nocí
 • umývanie tváre a aplikáciu kozmetických produktov prevádzajte v smere zdola nahor, vyhnite sa treniu počas 5 dní
 • make-up možno aplikovať po 24 hodinách
 • nenavštevujte solárium a saunu po dobu 3 týždňov
 • neprevádzajte masáž tváre ani iné estetické výkony po dobu 4 týždňov
 • obmedzte športové aktivity ako beh, jumping, aerobic na 2 týždne
 • nenavštevujte zubára po dobu 3 týždňov
 

Vrásky nad hornou perou, podobne ako vrásky v okolí očí alebo na čele, patria k mimickým vráskam. Nevznikajú starnutím pokožky ani nedostatkom živín, vznikajú v dôsledku pohybu svalov. Preto bývajú vrásky okolo pier výraznejšie u fajčiarov, ktorí svaly v okolí úst používajú častejšie. Aplikáciou kyseliny hyalurónovej do tejto oblasti, tieto vrásky vyrovnáme a vrátime im pružnosť a tvar.

Fáza zotavenia po zákroku je pomerne krátka: väčšina ľudí je schopná vrátiť sa k svojim pravidelným aktivitám v priebehu niekoľkých dní. Môžete pociťovať opuchy, preto je dobré vyhnúť sa namáhavým aktivitám asi 48 hodín po ošetrení, nakoľko sa stimuluje prietok krvi, ktorý môže predĺžiť zápal. Po ošetrení môžu nastať modriny a opuchy, ktoré v priebehu týždňa zmiznú. Na pomoc používame arniku a ľad. Na zakrytie modrín je možné použiť make-up.

 
 

Klientom venujeme čas a vždy sa snažíme v čo najväčšej miere naplniť ich predstavy.

Kamala estetická klinika

Ema Chrachalová

Náš školený recepčný tím  Vám pomôže s výberom termínu telefonicky

alebo nám napíšte SMS či email

Ďakujeme Vám za dôveru a tešíme sa na Vašu návštevu

Nikola Melová

Scroll to Top