fbpx

Terapia vrások botulotoxínom

Najčastejšie sa používa na vyhladenie vrások v oblasti čela, medzi obočím a v okolí očí. Je možné ho taktiež použiť na zdvihnutie ústnych kútikov, na zjemnenie vrások na krku a dekolte.

Terapia botulotoxínom je prínosná už od mladšieho veku a to ako prevencia vzniku fixovaných vrások.

Viac o Botulotoxíne

Botulotoxín a história

Vyhladzovanie vrások botulotoxínom je jedným z najpopulárnejších  výkonov v rámci estetickej medicíny k dosiahnutiu mladistvého vzhľadu a uvoľneného výrazu . prvýkrát bol v medicíne použitý v roku 1980, okrem estetickej medicíny sa využíva aj v neurológii, ale v oveľa vyšších dávkach.

Čo je Botulotoxín

Botulotoxín je proteín, ktorý po injekčnej aplikácii priamo do konkrétneho svalu spôsobí relaxáciu svalu, tým že zablokuje prenos nervového signálu do svalu a tým predchádza zmršťovaniu kože, ktoré spôsobuje vrásky a drobné línie.

Aplikácia

Keďže aplikácia sa uskutočňuje najtenšou ihlou, terapia botulotoxínom je jedným z najmenej bolestivých výkonov v rámci estetickej medicíny. Výkon trvá približne 15 minút.

Účinok

Maximálny nástup účinku môže trvať 7-10 dní, kým dôjde k relaxácii ošetrenej oblasti. Terapia je účinná výlučne v aplikovanej oblasti, čím sa zachová normálna mimika tváre len bez vrások.

Účinok pretrváva od 3 do 6 mesiacov, ale tým, že sval je uvoľnený a prakticky ho neupoužívame dochádza k odnaučeniu zlozvyku používania konkrétneho svalu.

 

Po výkone

Po výkone : 4 hodiny

  • – nepredkláňať
  • – nedotýkať sa ošetrených oblastí
  • – precvičiť svaly liečených oblastí

2 dni

  • – necvičiť
  • – nemasírovať
  • – nesaunovať
  • – vyhnúť sa intenzívnemu slnečnému žiareniu, soláriu

Hlavná úloha

  • Vyhladenie vrások 90% 90%
  • Prevencia vzniku vrások 80% 80%
  • korekcie tváre 80% 80%

Okrem dobre známych lokalít ako sú čelo, medziobočie a crow´s feet ( teda okolie očí) dokážeme botuotoxínom zmierniť alebo odstrániť aj mnohé iné chybičky krásy-

Gummy smile

Keď pri úsmeve dochádza k vystúpeniu hornej pery nad dentoalveolárnu hranicu.  Po aplikácii botulotoxín horná pera pri úsmeve prekrýva ďasná.

Bunny lines

Vrásky na nose.

Orange peel chin

Odstránením tohto fenoménu dôjde k jemnému predĺženiu brady, čo podporí veľmi žiadaný V-shape look tváre.

Účinok pretrváva od 3 do 6 mesiacov, ale tým, že sval je uvoľnený a prakticky ho neupoužívame dochádza k odnaučeniu zlozvyku používania konkrétneho svalu.

 

Nefertiti lift

Pri tomto výkone dochádza k relaxácii musculus platysmus, ktorý ovláda napätie kože. Docielime opätovné vyrysovanie kontúry sánky, čo vytvorí krásny mladistvý vzhľad.

V-shape

Zúženie tváre atrofiou musculus masseter. Po aplikácii botulotoxínu do oblasti spodnej čeľuste dôjde postupným oslabením svalu k zmenšeniu objemu tohto svalu, čo má za následok zúženie tváre.

Laterálny lifting obočia

Aplikáciou botulotoxínu po stranách čela jemne pozdvihne obočie, čo nám krásne otvorí oči.

Podvihnutie ústnych kútikov

Aplikáciou do svalu musculus depresor anguli oris zrušíme ťah ústneho kútika smerom nadol, ktorý vytvára smutný unavený výraz a takto nám dodá pozitívny look.

No knife neck lift

Aplikácia do krku zrelaxuje povrchový sval krku musculus platysmus a pomôže nám vytvoriť krásny hladký mladistvý vzhľad.

Vrásky na dekolte

Aplikácia do dekoltu zjemní až vyhladí línie na dekolte.

Cenník

Vaša krása je našou vizitkou

V prípade voľného termínu sú možné rezervácie aj v daný deň

+421 911 080 999

info@kamala.sk

Dolný val 1523/5, Žilina, 01001 Slovensko