Terapia vrások botulotoxínom

Vyhladzovanie vrások botulotoxínom je jedným z najpopulárnejších  výkonov v rámci estetickej medicíny k dosiahnutiu mladistvého vzhľadu a uvoľneného výrazu . prvýkrát bol v medicíne použitý v roku 1980, okrem estetickej medicíny sa využíva aj v neurológii, ale v oveľa vyšších dávkach.

 

Najčastejšie sa používa na vyhladenie vrások v oblasti čela, medzi obočím a v okolí očí. Je možné ho taktiež použiť na zdvihnutie ústnych kútikov, na zjemnenie vrások na krku a dekolte.

 

Terapia botulotoxínom je prínosná už od mladšieho veku a to ako prevencia vzniku fixovaných vrások.

Terapia vrások botulotoxínom

Botulotoxín je proteín, ktorý po injekčnej aplikácii priamo do konkrétneho svalu spôsobí relaxáciu svalu, tým že zablokuje prenos nervového signálu do svalu a tým predchádza zmršťovaniu kože, ktoré spôsobuje vrásky a drobné línie.


Keďže aplikácia sa uskutočňuje najtenšou ihlou, terapia botulotoxínom je jedným z najmenej bolestivých výkonov v rámci estetickej medicíny. Výkon trvá približne 15 minút.


Maximálny nástup účinku môže trvať 7-10 dní, kým dôjde k relaxácii ošetrenej oblasti. Terapia je účinná výlučne v aplikovanej oblasti, čím sa zachová normálna mimika tváre len bez vrások.Účinok pretrváva od 3 do 6 mesiacov, ale tým, že sval je uvoľnený a prakticky ho neupoužívame dochádza k odnaučeniu zlozvyku používania konkrétneho svalu.Po výkone : 4 hodiny

  • - nepredkláňať
  • - nedotýkať sa ošetrených oblastí
  • - precvičiť svaly liečených oblastí

2 dni

  • - necvičiť
  • - nemasírovať
  • - nesaunovať
  • - vyhnúť sa intenzívnemu slnečnému žiareniu, soláriu

 

Okrem dobre známych lokalít ako sú čelo, medziobočie a crow´s feet ( teda okolie očí) dokážeme botuotoxínom zmierniť alebo odstrániť aj mnohé iné chybičky krásy-

Gummy smile

Keď pri úsmeve dochádza k vystúpeniu hornej pery nad dentoalveolárnu hranicu.  Po aplikácii botulotoxín horná pera pri úsmeve prekrýva ďasná.

Bunny lines  - Vrásky na nose.

 

Orange peel chin. Odstránením tohto fenoménu dôjde k jemnému predĺženiu brady, čo podporí veľmi žiadaný V-shape look tváre.

Nefertiti lift. Pri tomto výkone dochádza k relaxácii musculus platysmus, ktorý ovláda napätie kože. Docielime opätovné vyrysovanie kontúry sánky, čo vytvorí krásny mladistvý vzhľad.

V-shape. Zúženie tváre atrofiou musculus masseter. Po aplikácii botulotoxínu do oblasti spodnej čeľuste dôjde postupným oslabením svalu k zmenšeniu objemu tohto svalu, čo má za následok zúženie tváre.

Laterálny lifting obočia. Aplikáciou botulotoxínu po stranách čela jemne pozdvihne obočie, čo nám krásne otvorí oči

 

Podvihnutie ústnych kútikov. Aplikáciou do svalu musculus depresor anguli oris zrušíme ťah ústneho kútika smerom nadol, ktorý vytvára smutný unavený výraz a takto nám dodá pozitívny look.

 

No knife neck lift  aplikácia do krku zrelaxuje povrchový sval krku musculus platysmus a pomôže nám vytvoriť krásny hladký mladistvý vzhľad.

Vrásky na dekolte. Aplikácia do dekoltu zjemní až vyhladí línie na dekolte.

 

Zatvoriť

Cenník

Vrásky medzi obočímod 70 €
Vrásky na čeleod 70 €
Vrásky okolo očíod 80 €
Vrásky medziobočie a čelood 135 €
Vrásky okolie očí a medziobočieod 140 €
Vrásky čelo, medziobočie, okolie očíod 200 €
Gummy smile50 €
Bunny lines50 €
Orange peel chin50 €
Nefertiti lift80 €
V-shape face (masseter)80 €
Laterálny lifting obočia60 €
Podvihnutie ústnych kútikov50 €
No knife neck lift180 €
Dekolt180 €
Zatvoriť

Objednať

Zatvoriť